Date:

1. THE ZILLAH CUP
  • 1 - ANZA- BORREGO
  • J: R.Joorawon (447 kg)
  • T: M. S.Nagadoo
  • 2 - BIG SMOKE
  • J: J.Bardottier (393 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 3 - CHARLES MY BOY
  • J: B.Sooful (473 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 4 - SEVEN COLOURS
  • J: B.Louis (461 kg)
  • T: M. Jean Michel Henry
  • 5 - RADLET
  • J: J.Allyhosain (508 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 6 - VALERIN
  • J: S.Bussunt (435 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 7 - LOGAN
  • J: N.S.Batchameah (490 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 8 - RISKY RAMBO
  • J: A.Balloo (432 kg)
  • T: M. Patrick Merven
  • 9 - INDIAN TRACTOR
  • J: P.K.Horil (425 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 10 - POLAR ROCK
  • J: B.Bhaugeerothee (505 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 11 - PATROL MISSION [EA]
  • J: ----- (434 kg)
  • T: M.Simon Jones
2. THE DR. J. EDOUARD BRUNEL CUP
  • 1 - FINAL CUP
  • J: J.Bardottier (462 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 2 - CAPE HORN
  • J: O.Placais (492 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 3 - ROB ROY
  • J: D.David (501 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 4 - CARLAS MAMBO
  • J: I.Chisty (466 kg)
  • T: M. Patrick Merven
  • 5 - FREDDIE FLINT
  • J: S.Bussunt (496 kg)
  • T: M. Alain Perdrau
  • 6 - RED CHINA
  • J: R.Hoolash (456 kg)
  • T: M.Simon Jones
  • 7 - SILKEN PRINCE
  • J: M.Nunes (435 kg)
  • T: M. Shyam Hurchund
  • 8 - DANGER ROCK
  • J: P.Strydom (453 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 9 - MIDNIGHT MESSENGER
  • J: B.Louis (441 kg)
  • T: M. S.Nagadoo
  • 10 - RESPECTABLE ROCK
  • J: B.Reis (468 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 11 - KU DU TU [EA]
  • J: ----- (512 kg)
  • T: M. Vincent Allet
3. THE EDME GAUTHIER CUP
  • 1 - AVAIL
  • J: I.Chisty (496 kg)
  • T: M. Patrick Merven
  • 2 - NORDIC CHANT
  • J: P.Strydom (487 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 3 - CHARLESTON HERO
  • J: D.David (479 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 4 - MEMPHIS MAFIA
  • J: D.Holland (480 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 5 - MIND BLOWING
  • J: N.Juglall (517 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
  • 6 - SILVER SAILS
  • J: B.Reis (490 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 7 - BLACK INDY
  • J: C.Segeon (485 kg)
  • T: M. Jean Michel Henry
  • 8 - EMAAR
  • J: K.Zechner (481 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 9 - MELSON
  • J: R.Joorawon (449 kg)
  • T: M. Chitranjan Ramdin
4. THE RENE MAINGARD CUP
  • 1 - ROB'S JEWEL
  • J: M.Nunes (515 kg)
  • T: M. Shyam Hurchund
  • 2 - ICE RUN
  • J: I.Chisty (476 kg)
  • T: M. Patrick Merven
  • 3 - EXIT HERE
  • J: V.A.Bundhoo (494 kg)
  • T: M. Chitranjan Ramdin
  • 4 - RACING FOR FUN
  • J: B.Louis (496 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 5 - BONNIE PRINCE
  • J: J.Bardottier (502 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 6 - OUZO
  • J: P.Strydom (494 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 7 - MAMBO ROCK
  • J: N.Juglall (431 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
  • 8 - WALL TAG
  • J: D.David (498 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 9 - SPRING MAN
  • J: D.Holland (460 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 10 - MR CRUMFORD
  • J: A.Balloo (479 kg)
  • T: M. Alain Perdrau
  • 11 - STEAL A MARCH [EA]
  • J: ----- (432 kg)
  • T: M.Simon Jones
5. THE PONDICHERY CUP
  • 1 - BIG MISTAKE
  • J: M.Nunes (467 kg)
  • T: M. Shyam Hurchund
  • 2 - PURPLE TRACTOR
  • J: K.Ramsamy (490 kg)
  • T: M. Alain Perdrau
  • 3 - THE TRIPSTER
  • J: R.Hoolash (467 kg)
  • T: M.Simon Jones
  • 4 - ZUD WES
  • J: B.Reis (480 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 5 - NOAH'S ARK
  • J: I.Chisty (506 kg)
  • T: M. Patrick Merven
  • 6 - WAVEBREAKER
  • J: C.Segeon (551 kg)
  • T: M. Jean Michel Henry
  • 7 - LICKERIO
  • J: B.Louis (437 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 8 - TRAP LORD
  • J: K.Zechner (519 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 9 - BARRACK STREET
  • J: Y.Emamdee (459 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 10 - MAXAMORE
  • J: N.Juglall (514 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
6. THE GOLDFINGER JEWELS - TROPHEE DU BICENTENAIRE DU MTC
  • 1 - BARITONE
  • J: C.Segeon (455 kg)
  • T: M. Jean Michel Henry
  • 2 - TABLE BAY
  • J: O.Placais (524 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 3 - HARD DAY'S NIGHT
  • J: P.Strydom (532 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 4 - TEN GUN SALUTE
  • J: N.Juglall (474 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
  • 5 - PEROVSKIA
  • J: D.Holland (508 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 6 - DAWN RAID
  • J: B.Louis (447 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
  • 7 - OUR EMPEROR
  • J: M.Nunes (495 kg)
  • T: M. Alain Perdrau
  • 8 - WILD HORIZON
  • J: A.Balloo (483 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 9 - COOL AT HEART
  • J: D.David (496 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 10 - THE THINKER
  • J: B.Sooful (505 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 11 - IDEAL SECRET [EA]
  • J: ----- (473 kg)
  • T: M. Henri Maingard
7. THE SHARP PIP CUP
  • 1 - BADAWEE
  • J: K.Ramsamy (483 kg)
  • T: M. Alain Perdrau
  • 2 - PLAY ANOTHER TUNE
  • J: O.Placais (470 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 3 - FURY
  • J: N.Juglall (498 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
  • 4 - THE BARRISTER
  • J: B.Reis (477 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 5 - GREATFIVEEIGHT
  • J: K.Zechner (498 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 6 - SOLDIER'S CODE
  • J: I.Chisty (495 kg)
  • T: M. Patrick Merven
  • 7 - MR BOMBASTIC
  • J: D.Holland (451 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 8 - GOT TO FLY
  • J: B.Louis (433 kg)
  • T: M. Jean Michel Henry
  • 9 - MR VENGEANCE
  • J: B.Sooful (481 kg)
  • T: M. Jean Michel Henry
8. THE GREAT GUSTO PLATE
  • 1 - HOMETOWN HERO
  • J: N.Juglall (480 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
  • 2 - WATCH ME DAD
  • J: C.Segeon (461 kg)
  • T: M. Jean Michel Henry
  • 3 - NEW GOLDEN AGE
  • J: K.Ramsamy (467 kg)
  • T: M. Alain Perdrau
  • 4 - PLAIN OF WISDOM
  • J: K.Ghunowa (466 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 5 - LEAGUE OF LEGENDS
  • J: K.Zechner (524 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 6 - MAMBO
  • J: M.Nunes (480 kg)
  • T: M. Shyam Hurchund
  • 7 - RED INDY
  • J: P.Strydom (446 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 8 - ASHFORDS LEGACY
  • J: P.K.Horil (500 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 9 - COOL WATER
  • J: A.Balloo (467 kg)
  • T: M. S.Nagadoo
  • 10 - DUFFIELD
  • J: D.David (473 kg)
  • T: M. Vincent Allet