Date:

1. THE PRODIGAL - CANCER SUPPORT CUP
  • 1 - DEER PARK
  • J: J.Bardottier (0 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 2 - FAIRBANKS
  • J: A.Roy (0 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 3 - KINGS EMPIRE
  • J: J.Allyhosain (0 kg)
  • T: M. Shyam Hurchund
  • 4 - MIDNIGHT ORACLE
  • J: B.Sooful (0 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 5 - STAR OF ZEUS
  • J: C.Segeon (0 kg)
  • T: M. Patrick Merven
  • 6 - LADY'S KNIGHT
  • J: S.Rama (0 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 7 - MIDDLE PATH
  • J: D.David (0 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 8 - SLIGHTLY SCOTTISH
  • J: R.K.Chumun (0 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 9 - THE BARRISTER
  • J: G.D.Aucharuz (0 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 10 - BYPASS
  • J: R.Hoolash (0 kg)
  • T: M. S.Nagadoo
2. THE CHATTURGOON HURCHUND MEMORIAL TROPHY
  • 1 - INERTIA
  • J: R.K.Chumun (0 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 2 - TANJIRO
  • J: B.Sooful (0 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 3 - CASH CALL
  • J: J.Allyhosain (0 kg)
  • T: M. Shyam Hurchund
  • 4 - LAGACIO
  • J: J.Bardottier (0 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 5 - NEWSMAN
  • J: D.David (0 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 6 - COPENHAGEN
  • J: R.Boutanive (0 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 7 - HIGH KEY
  • J: G.D.Aucharuz (0 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 8 - TEMP THE TIGER
  • J: R.Hoolash (0 kg)
  • T: M. S.Nagadoo
  • 9 - KING'S STORY
  • J: K.Kalychurun (0 kg)
  • T: M. Jean Michel Henry
  • 10 - AFTER THE ORDER
  • J: S.Bussunt (0 kg)
  • T: M. Chitranjan Ramdin
  • 11 - RIVER THAMES [EA]
  • J: ----- (0 kg)
  • T: M.Simon Jones
3. PRIX DU CENTENAIRE DE L’ALLIANCE FRANCAISE
  • 1 - CYBER SPECIAL
  • J: N.Juglall (0 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
  • 2 - OVERDOSE
  • J: J.Allyhosain (0 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 3 - BURG
  • J: G.D.Aucharuz (0 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 4 - SIBERIAN HUSKY
  • J: S.Bussunt (0 kg)
  • T: M. Chitranjan Ramdin
  • 5 - CONFESSIONAL
  • J: J.Bardottier (0 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 6 - POWER TOWER
  • J: D.David (0 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 7 - SAND PATH
  • J: B.Sooful (0 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 8 - EIGHT CITIES
  • J: A.Roy (0 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 9 - PRIDE ROCK
  • J: V.A.Bundhoo (0 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 10 - WHY WOULDN'T YEW
  • J: S.Rama (0 kg)
  • T: M. Henri Maingard
4. THE SERGE HENRY CUP
  • 1 - CHARLESTON HERO
  • J: R.Boutanive (0 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 2 - POTAWATOMI
  • J: R.K.Chumun (0 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 3 - TEXAS SKY
  • J: G.D.Aucharuz (0 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 4 - DRIVEN FORCE
  • J: N.Juglall (0 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
  • 5 - NORTHERN SPY
  • J: J.Allyhosain (0 kg)
  • T: M.Simon Jones
  • 6 - SUBTROPICAL
  • J: S.Rama (0 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 7 - THE GREY CRUSADER
  • J: D.David (0 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 8 - WEST COAST WARRIOR
  • J: V.A.Bundhoo (0 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 9 - SUPREME ORATOR
  • J: S.Bussunt (0 kg)
  • T: M. Chitranjan Ramdin
  • 10 - KEMAL KAVUR
  • J: B.Sooful (0 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 11 - BARAK LAVAN [EA]
  • J: ----- (0 kg)
  • T: M. Shirish Narang
5. THE SIR BEDE CLIFFORD CUP
  • 1 - MOONRISE SENSATION
  • J: K.Kalychurun (0 kg)
  • T: M. Shyam Hurchund
  • 2 - SIR BERNADINI
  • J: C.Segeon (0 kg)
  • T: M. Patrick Merven
  • 3 - OVATION AWARD
  • J: N.Juglall (0 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
  • 4 - SPRING MAN
  • J: S.Rama (0 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 5 - THE BYZANTINE
  • J: R.Hoolash (0 kg)
  • T: M. Jean Michel Henry
  • 6 - RED MARS
  • J: J.Allyhosain (0 kg)
  • T: M.Simon Jones
  • 7 - YANKEEDOODLEDANDY
  • J: J.Bardottier (0 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 8 - SACRED FLAME
  • J: D.David (0 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 9 - PROMISSORY
  • J: R.Boutanive (0 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 10 - CONSUL OF WAR
  • J: B.Sooful (0 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 11 - RED LINE CAPTAIN [EA]
  • J: ----- (0 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
6. THE BOTANIQUE CUP
  • 1 - HENRY TUDOR
  • J: B.Sooful (0 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 2 - PERA PALACE
  • J: S.Rama (0 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 3 - LICKERIO
  • J: J.Bardottier (0 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 4 - PALACE CHAPEL
  • J: J.Allyhosain (0 kg)
  • T: M.Simon Jones
  • 5 - WAVEBREAKER
  • J: G.D.Aucharuz (0 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 6 - GUNSTON
  • J: K.Kalychurun (0 kg)
  • T: M. Shyam Hurchund
  • 7 - MAXAMORE
  • J: N.Juglall (0 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
  • 8 - TRIPOD
  • J: C.Segeon (0 kg)
  • T: M. Patrick Merven
  • 9 - ROB ROY
  • J: R.Boutanive (0 kg)
  • T: M. Vincent Allet
7. THE MAURITIUS JOCKEY CLUB GOLDEN JUBILEE CUP
  • 1 - RULE THE NIGHT
  • J: N.Juglall (0 kg)
  • T: M. Gilbert Rousset
  • 2 - WALL TAG
  • J: J.Bardottier (0 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 3 - AL MARIACHI
  • J: J.Allyhosain (0 kg)
  • T: M.Simon Jones
  • 4 - PEROVSKIA
  • J: S.Rama (0 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 5 - HAYLOR
  • J: B.Sooful (0 kg)
  • T: M.Simon Jones
  • 6 - SILKEN PRINCE
  • J: K.Kalychurun (0 kg)
  • T: M. Shyam Hurchund
8. THE WINKING CUP
  • 1 - AMANDLA
  • J: R.Hoolash (0 kg)
  • T: M. Jean Michel Henry
  • 2 - BIRTHDAY BOY
  • J: R.Boutanive (0 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 3 - DOUBLE WINNER
  • J: V.A.Bundhoo (0 kg)
  • T: M. Chitranjan Ramdin
  • 4 - GREY AGAIN
  • J: D.David (0 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 5 - MR MOGAMBO
  • J: J.Allyhosain (0 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 6 - SECRET IDEA
  • J: B.Sooful (0 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 7 - THE RIDDLER
  • J: K.Kalychurun (0 kg)
  • T: M. Shyam Hurchund
  • 8 - CHAP TRAP
  • J: J.Bardottier (0 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 9 - GREENFLASHSUNSET
  • J: S.Rama (0 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 10 - THE FORERUNNER [EA]
  • J: ----- (0 kg)
  • T: M. Vincent Allet
9. THE CHICKADEE PLATE
  • 1 - KING OF TARA
  • J: R.Boutanive (0 kg)
  • T: M. Vincent Allet
  • 2 - YANKEE FORCE
  • J: D.David (0 kg)
  • T: M. Rameshwar Gujadhur
  • 3 - ZIGI ZAGI ZUGI
  • J: G.D.Aucharuz (0 kg)
  • T: M. Shirish Narang
  • 4 - CAPTAIN MOSS
  • J: S.Bussunt (0 kg)
  • T: M. Alain Perdrau
  • 5 - ARTAX
  • J: R.Hoolash (0 kg)
  • T: A.Sewdyal
  • 6 - GREATFIVEEIGHT
  • J: B.Sooful (0 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 7 - SILVER SONG
  • J: V.A.Bundhoo (0 kg)
  • T: Preetam Daby
  • 8 - MR BOMBASTIC
  • J: S.Rama (0 kg)
  • T: M. Henri Maingard
  • 9 - SEVENTH EXPRESS
  • J: J.Bardottier (0 kg)
  • T: M. Ramapatee Gujadhur
  • 10 - FREDDIE FLINT
  • J: R.K.Chumun (0 kg)
  • T: M.Simon Jones